fbpx
ewelina zieba sesja slubna vintage warszawa 09

Jestem fanką klasyki. Uwielbiam vintage sesje ślubne. Od samego początku mojej pracy inspirują mnie klasyczne zdjęcia pochodzące z minionych dekad. W mojej fotografii stawiam na klasykę i subtelne emocje.

Swoim zdjęciom nadaję klimat fotografii analogowych, tak bardzo, jak tylko to możliwe w dzisiejszych czasach. Gdy tylko mam okazję, staram się brać udział w projektach, które nawiązują do lat ubiegłych. Do sesji ślubnej w stylu vintage namawiam także moje Klientki, które nieraz się na to zgadzają.

Tym razem sama chciałam zorganizować sesję ślubną w stylu vintage, według własnej wizji. W projekcie pomogła mi niezastąpiona Ola z whitelimonium_papetery. Było to moje marzenie i miałam na jego spełnienie konkretną wizję. Efekt przeszedł moje oczekiwania. Ale tak to jest jak pracuje się z niezwykle utalentowanymi i otwartymi na nowości ludźmi.

Vintage sesja ślubna w Warszawie – czy to możliwe?

Miejsc na wykonanie sesji zdjęciowej w stylu vintage jest dużo. Mi zależało, by to miejsce było jasne i mimo wszystko nowoczesne. Bardzo chciałam pokazać, że można zrealizować klasyczną sesję ślubną w nowoczesnym wnętrzu. To coś na zasadzie łączenia tradycji z nowoczesnością.

Swoje poszukiwania zaczęłam od przejrzenia ofert studio fotograficznych w Warszawie i okolicach. Niektóre odrzuciłam od razu, bo kompletnie nie pasowały do klimatu, którego szukałam. Wreszcie znalazłam Milk Studio Warsaw. Jak sama nazwa wskazuje przestrzeń tego studio jest mlecznie biała. Można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia.

Od razu zarezerwowałam termin!

Miejsce jest – a co z suknią dla Panny Młodej?

Tak, to może stanowić pewne wyzwanie. Jeśli Panna Młoda poszła w klasykę, to sesja w stylu vintage będzie dość prosta do wykonania. Jednak, jeśli jesteś fotografką i marzysz o takiej sesji, a nie masz Klientki, która podziela Twoje marzenie – spokojnie możesz to sama zorganizować.

Jedną z sukni, które widzicie na zdjęciach znalazła moja znajoma w lumpeksie (Ula raz jeszcze wielkie dzięki za to!)! Kosztowała kilka złotych. Więcej niż za suknię zapłaciłam za przesyłkę.

Druga pochodzi od ZeBu Be You, którą dostałam w ramach naszej współpracy.

W przypadku Pana Młodego temat ubioru jest łatwiejszy – wystarczy biała koszula, ewentualnie kamizelka i spodnie od garnituru.

No to do dzieła!

Mając modeli i miejsce można oddać się przyjemności jaką jest sesja zdjęciowa. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia fotografa. Jednak nie zalecam w takich przypadkach zdjęć zbyt kombinowanych. Najlepiej, co widać na moich zdjęciach, sprawdzają się klasyczne ujęcia pary oraz portrety Państwa Młodych osobno.

Ważnym elementem są dodatki. Kwiaty, okulary, nakrycia głowy. Wszystko, czym charakteryzowały się zdjęcia z minionej epoki. Można dowolnie eksperymentować, łączyć style, by osiągnąć efekt jakim jest piękna sesja w vintage stylu.

W przypadku tej sesji o kwiaty zadbała Kasia z Kwiatki Kasi. Papeterię i dodatki zorganizowała Ola whitelimonium_papetery.

Na zdjęciach możecie zobaczyć Natalię i Dominika, z którymi już kiedyś miałam przyjemność pracować.

Zależy mi, by ta sesja dotarła do jak największej liczby osób, bo…

Wierzę, że tą sesją pokażę jak pięknie może wyjść vintage sesja i że będzie to inspiracją dla Was do realizacji Waszych marzeń właśnie w takich miejscach. I nagle późna jesień i zima wydają się być idealnym czasem na zdjęcia, prawda?

Oprócz tego zachęcam Was drodzy fotografowie byście namawiali swoich Klientów do tego typu projektów. A Was kochane Klientki gorąco proszę byście nie obawiały się brania udziału w niecodziennych projekatach ani tym bardziej komunikowania swoim fotografom, że marzycie o sesji w stylu vintage! Nie dość, że zdjęcia wychodzą unikatowe to na dodatek stanowią unikalną pamiątkę na lata.

Tak się składa, że w Milk Studio Warsaw odbędą się warsztaty fotografii, które osobiście poprowadzę. Jednym z ich elementów będzie sesja zdjęciowa w studio.

Opracuję koncepcję oraz stylizację tej sesji, więc każda uczestniczka będzie miała okazję zobaczyć na własne oczy jak można zorganizować i przeprowadzić sesję zdjęciową. A co więcej, powstałe w czasie sesji zdjęcia będzie można umieścić w swoim portfolio!

Sesja zdjęciowa to tylko jeden z elementów warsztatów.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o moich warsztatach.

A teraz zachęcam do zatopienia się w klimacie lat 20. XX wieku! Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w komentarzu!

Dołącz do listy oczekujących Dam Ci znać, gdy tylko ten produkt pojawi się w sprzedaży. Podaj poprawny adres e - mail, żebym mogła Ci wysłać powiadomienie.