ewelina zieba warsztaty fotografii slubnej warszawa 042

Warsztaty fotografii ślubnej Warszawa – już od kilku lat jest to hasło, które jako pierwsze wpisuję do kalendarza, planując rok. Trudno mi jest sobie wyobrazić sytuację, że choć jedna edycja nie obędzie się w stolicy lub jej okolicach. Lubię to miasto, jego klimat i możliwości fotograficzne, jakie daje.

Niezbędnym elementem moich autorskich warsztatów fotografii ślubnej jest sesja zdjęciowa. Robię wszystko, co w mojej mocy, by była wyjątkowa. Edycje warsztatów, które odbyły się w latach ubiegłych były w miejscach o mocno rustykalnym lub boho klimacie.

Planując warsztaty na 2021 r. wiedziałam, że w Warszawie chcę je zrobić inaczej niż do tej pory. Koncepcja klarowała mi się przez kilka tygodni, aż wreszcie zdecydowałam!

Wybór miejsca na warsztaty fotografii ślubnej Warszawa

Jak wspomniałam, zależało mi, by tegoroczna edycja była inna niż poprzednie. Szukałam miejsc, które będą miały industrialny klimat.

Zależało mi na tym, by wnętrze było dość surowe, ale także by było w nim dość światła. Chciałam, byśmy razem z uczestnikami udowodnili, że można zrobić piękną sesję ślubną we wnętrzu. Ponadto w planach miałam pracę w trudnych warunkach – z minimalną ilością światła dziennego.

Po wykonanym reasearchu zdecydowałam: warsztaty fotografii ślubnej odbędą się w Milk Studio Warsaw.

Skąd pomysł na studio zdjęciowe zamiast miejsca na wesele?

Lubię robić coś nowego, innego. Cieszę się, gdy moje działania stają się inspiracją dla innych. Fajnie, gdy pomagam rozwiązywać problemy innym. Wiedziałam, że część osób miewa kłopoty z wyborem miejsca na wykonanie sesji ślubnej. Szczególnie, gdy nie ma ładniej pogody, a wszystkie obiekty weselne mają zaporowe ceny. Często odbija się to źle na relacji klient – fotograf, a tego nikt nie chce.

Dlatego wpadałam na pomysł, by wraz z uczestnikami warsztatów w Warszawie, odczarować studio zdjęciowe! Byłam pewna, że razem stworzymy piękną sesję ślubną w nieoczywistym miejscu.

Studio Milk znałam już wcześniej. Moją uwagę przykuła ceglana ściana pomalowana na biało. Znałam jej potencjał, bo już na wiosnę zrobiłam tam piękną vintage sesję zdjęciową.

ewelina zieba warsztaty fotografii slubnej warszawa 037

Pierwszy dzień warsztatów

Tradycyjnie już zajęcia zaczęliśmy rano. Wiedziałam, że to będzie intensywny dzień. Na początek solidna dawka teorii. Wiedząc, że po południu będzie miała miejsce sesja zdjęciowa zależało mi, by przekazać uczestnikom jak najwięcej praktycznych informacji, które wykorzystamy w czasie sesji.

Na moje warsztaty zapisują się osoby, które są na różnych etapie swojej fotograficznej drogi. Niektórzy dopiero zaczynają. Inni mają za sobą pierwsze doświadczenia. Są także osoby, które fotografują od lat, czasem nawet są na rynku dłużej niż ja!

To piękne połączenie. W czasie wykładów pada wiele pytań. Nie ma tematów tabu, dzięki czemu wszyscy uczymy się od siebie nawzajem. Mnogość pytań i tematów, które były poruszane bardzo mnie zaskoczyła. To cieszy, gdy uczestnicy biorą czynny udział.

W trakcie wykładów pierwszego dnia opowiadam o:

 • swojej historii, w szczególności o początkach i drodzę, którą przebyłam,
 • stylu i spójności w fotografii,
 • świetle i jak je wykorzystać by osiągnąć zamierzony cel,
 • sprzęcie, na którym pracuję,
 • kontakcie z parą przed i po sesji.

Niespodzianka od Rebel East

Wykłady trwały do pory lunchowej. Przerwa trwała na tyle długo, byśmy odpoczęli i nabrali sił do sesji zdjęciowej. Tuż przed nią gościnny wykład wygłosił Łukasz i Gabriel z Rebel East. Opowiedzieli jak ważny jest komfort pracy fotografa ślubnego i jaki wpływ na jej jakość mają szelki zamiast paska do aparatu.

Najważniejsze jednak – przywieźli ze sobą gamę szelek dla fotografów. Kto chciał mógł się przekonać jak dobrze fotografuje się w szelkach i jak bardzo odciążają szyję (bo aparat nie wisi na pasku, a cały ciężar spoczywa na ramionach). Oczywiście dla moich warsztatowiczów czekała specjalna promocja na zakup szelek!

Gdy uczestnicy skończyli zadawać pytania oraz przymierzyli szelki zaczęła się…

Stylizowana sesja ślubna

Sesję ślubną pomagała zorganizować Asia, która jest wedding plannerką.

Zawsze zależy mi na tym, by sesja zdjęciowa w czasie warsztatów była piękna i wyjątkowa. Staram się by różniła się od wszystkich innych, które organizuję lub w których uczestniczę.

Przed aparatami ponad 20 osób wystąpiła Magda i Jacek, którym nigdy wcześniej nie robiłam zdjęć.

Magdę ubraliśmy w retro suknię od Stachowska Pracownia. Suknia miała minimalną ilość zdobień, dzięki czemu wyglądała bardzo zwiewnie. Makijaż był dość dyskretny, ale z mocno podkreślonymi oczami, od których ciężko oderwać wzrok.

W rękach naszej panny młodej znalazł się bukiet ślubny, w którym dominowały odcienie różu.

Jacek wystąpił w szarej marynarce, białej koszuli z bordowym krawatem. Razem wyglądali fantastycznie.

Ponieważ to stylizowana sesja ślubna pojawiły się także detale w postaci papeterii ślubnej od Oli z White limonium papetery. Dziewczyny z LadaMoment Dekoracje zadbały o to, byśmy mieli piękne dekoracje i kwiaty. Według mnie, bardzo ważnym elementem zdjęć z reportażu ślubnego, są detale, które przygotowują państwo młodzi. Dlatego nie może ich zabraknąć w czasie sesji ślubnej w czasie warsztatów.

A skoro stylizujemy ślub, to nie mogło zabraknąć tortu weselnego!

A gdy zrobiło się późno…

Nie przestaliśmy fotografować! Rozbłysły przygotowane wcześniej świece. Zdjęcia zrobione późnym popołudniem nabrały dodatkowego klimatu. Zostawiłam dużo swobody uczestnikom, mogli sami decydować o tym jak nasi modele mają się ustawić. Kreatywność warsztatowiczów była niesamowita. Wiedziałam, że na warsztatach mam bardzo utalentowanych ludzi! Ja podpowiadałam lub pokazywałam jak można wykorzystać dane elementy.

To, co widziałam na wyświetlaczach aparatów było przepiękne. Nie mogłam się doczekać, aż zobaczę końcowe efekty, ale wiedziałam, że muszę chwilę poczekać.

Na zakończenie pierwszego dnia

Pokazałam, jak przebiega selekcja i obróbka zdjęć. Podzieliłam się całą moją wiedzą. Kilka osób zdawało się być zaskoczonych, że to takie proste. Jak się okazało, nie wszyscy znali oprogramowanie, z którego korzystam. Wiem, że parę osób zaraz po warsztatach kupiło licencje na programy, które znacznie ułatwiły im pracę.

Zajęcia skończyliśmy po godz. 19. Cały dzień trwał ok. 11 godzin. Wiedziałam, że wszyscy są zmęczeni, ale mimo to w kilkanaście osób udaliśmy się na wspólną kolację do restauracji serwującej indyjską kuchnię!

Warsztaty fotografii ślubnej Warszawa – dzień drugi

Zaczęliśmy nieco później, by każdy się wyspał. Zawsze drugiego dnia warsztatów mamy dużo materiału do omówienia.

Główne zagadnienia, które poruszam w czasie wykładów:

 • mój model biznesowy,
 • sztuka komuinikacji z klientem czyli korespondencja i spotkanie z klientem,
 • praca w social mediach, publikacje i ich planowanie, by feed był spójny i zachęcający,
 • świadome budowanie marki osobistej fotografa,
 • poszukiwanie idealnego klienta,
 • moja oferta oraz umowa fotografa ślubnego,
 • wycena czasu pracy fotografa ślubnego,

… i wiele innych tematów, które pomogły mi osiągnąć sukces w branży.

Jest to bardzo mocny, biznesowy materiał. Kilka osób powiedziało mi później, że otworzyłam im oczy. I bardzo dobrze! Przekonujemy się razem, że można robić piękne zdjęcia i nieźle z tego żyć!

Gość dnia drugiego – Andrzej z Crystal Albums

To już trzeci rok naszej współpracy. Jak zawsze mogłam liczyć, że właściciele Crystal Albums pojawią się na moich warsztatach i udzielą gościnnego wykładu. Uczestnicy mogli zadawać pytania o cały proces powstawania albumów na zdjęcia i innych produktów przeznaczonych dla fotografów. Andrzej opowiedział o początkach ich firmy oraz filozofii, którą się kierują. Oczywiście nie obyło się bez kilku dobrych rad – jak oferować klientom albumy.

Crystal Albums także przygotowali specjalną ofertę dla uczestników, którzy mogli w okazyjnej cenie nabyć albumy z portfolio oraz prywatne dla siebie.

A na koniec…

Każdy, kto wziął udział w warsztatach otrzymał ode mnie ręcznie wykonany certyfikat. Zostały przygotowane przez Olę. Jak zawsze świetnie się prezentowały.

Swobodne rozmowy trwały jeszcze bardzo długo. Wymieniliśmy się z uczestnikami wieloma ciekawymi historiami.

Wracając do domu z wypiekami na buzi oglądałam relacje z warsztatów, które udostępniali ich uczestnicy. Wszystko, co się pojawiło było przepiękne. Niemal cały wieczór udostępniałam na swoim profilu na Instagramie te relacje.

Czy warto iść na warsztaty fotografii ślubnej?

Oczywiście! Bardzo ubolewam, że gdy zaczynałam nie było na rynku warsztatów fotografii ślubnej prowadzonych przez doświadczonego fotografa ślubnego. Uniknęłabym masy błędów oraz pomyłek. Część z nich słono mnie kosztowała. Traktuję to jako cenę za niewiedzę. Dlatego mówię o wszystkim otwarcie w czasie wykładów i odpowiadam na wszystkie pytania osób biorących udział w warsztatach.

Jak po każdej edycji otrzymałam kilka przepięknych wiadomości z podziękowaniem. Cieszę się niezmiernie, że tylu osobom mogłam pomóc.

Zaglądam na profile uczestników i widzę jak pięknie się rozwijają. To dla mnie zaszczyt móc prowadzić wykłady dla tak utalentowanych osób!

Wiesz, że to nie jedyna edycja moich warsztatów w 2021 r. Były jeszcze dwie inne:

Stylizowana sesja zdjęciowa obyła się we współpracy z:

Organizacja Ewelina Zięba & Joanna Geryń | Wedding Planner
https://www.instagram.com/ewelinaziebaphoto/
https://www.instagram.com/joanna_weddingplanner/
Koordynacja Joanna Geryń | Wedding Planner
https://www.instagram.com/joanna_weddingplanner/
Suknia Stachowska Pracownia
https://www.instagram.com/stachowskapracownia/
Kwiaty i dekoracje LadaMoment Dekoracje
https://www.instagram.com/ladamoment_dekoracje/
Miejsce Milk Studio Warsaw
https://www.instagram.com/milkstudiowarsaw/
Tort Cud miód i orzeszki
https://www.instagram.com/cud_miod_i_orzeszki/
Papeteria White limonium papetery
https://www.instagram.com/whitelimonium_papetery/
Make Up i fryzura Anna Stachniak
https://www.instagram.com/annastachniak_makeup_and_hair/
Modelka Magdalena
https://www.instagram.com/madzialen_na/
Model Jacek
https://www.instagram.com/cactus_jac.k/