fbpx
ewelina zieba warsztaty fotografii slubnej sielsko anielsko warszawa 037

Muszę przyznać, że rok 2021 był pełen niespodzianek. Jedną z nich było to, co miało miejsce po drugiej edycji moich autorskich warsztatów fotografii ślubnej. Ogrom próśb, by stworzyć trzecią edycję warsztatów w roku mnie zaskoczył. Nie ukrywam, było to dla mnie bardzo miłe. Biłam się z myślami – bo organizacja warsztatów w listopadzie to nie lada wyzwanie. Choćby dlatego, że większość firm z branży ma przerwę sezonową.

Jednak – czego nie robi się dla innych! Spojrzałam w swój kalendarz i podjęłam się wyzwania!

Po dwóch poprzednich edycjach warsztatów w 2021 r. miałam twardy orzech do zgryzienia. Jak w tak krótkim czasie przygotować kolejne, dość spontaniczne szkolenie? Wiedziałam, że musi być pod Warszawą, by każdy miał łatwy dojazd.

Wybór padł na przepiękną, przeszkloną stodołę – Sielsko Anielsko, oddaloną niecałą godzinę jazdy od Warszawy. Znam osobiście właścicieli, chętnie polecam klientom, którzy dopiero szukają miejsca na swoje wesele.

Wybór miejsca na warsztaty fotografii ślubnej

Sielsko Anielsko to bardzo ciekawe miejsce. Leży wśród pól i obok niewielkiego brzozowego lasku. Budynek, w którym miały się odbyć warsztaty to szklana, nowoczesna stodoła. Dzięki temu mieliśmy pewność, że w ciągu dnia będzie dużo światła, by zrealizować wspaniałą sesję ślubną.

Otoczenie samej stodoły także daje mnóstwo opcji do realizacji zdjęć. Duże przestrzenie wokół budynku, drzewa i zakamarki, które dają bardzo dużo fotograficznych możliwości. A ponieważ w listopadzie pogoda bywa kapryśna – nie chciałam by cokolwiek nas ograniczało. Wewnątrz, na zewnątrz. W świetle dnia i po zmroku!

Myślą przewodnią tej edycji oraz stylizowanej sesji ślubnej było hasło: Światło nocy i dnia.

O pomoc poprosiłam Asię, z którą współpracowałam już podaczas edycji warsztatów w Studio Milk Warsaw oraz przy sesji Till Death.

Pierwszy dzień warsztatów

Zajęcia zaczęliśmy rano. Wiedziałam, że to będzie intensywny dzień. Na początek solidna dawka teorii. Wiedząc, że po południu będzie miała miejsce sesja zdjęciowa zależało mi by przekazać uczestnikom jak najwięcej praktycznych informacji, które wykorzystamy w czasie sesji.

Na moje warsztaty zapisują się osoby, które są na różnych etapie swojej fotograficznej drogi. Niektórzy dopiero zaczynają. Inni mają za sobą pierwsze doświadczenia. Są także osoby, które fotografują od lat, czasem nawet są na rynku dłużej niż ja!

To piękne połączenie. W czasie wykładów pada wiele pytań. Nie ma tematów tabu, dzięki czemu wszyscy uczymy się od siebie nawzajem. Mnogość pytań i tematów, które były poruszane bardzo mnie zaskoczyła. To cieszy, gdy uczestnicy biorą czynny udział.

W trakcie wykładów pierwszego dnia opowiadam o:

 • swojej historii, w szczególności o początkach i drodzę, którą przebyłam,
 • stylu i spójności w fotografii,
 • świetle i jak je wykorzystać by osiągnąć zamierzony cel,
 • sprzęcie, na którym pracuję,
 • kontakcie z parą przed i po sesji.

Niespodzianka od Rebel East

Wykłady trwały do pory lunchowej. Przerwa trwała na tyle długo, byśmy odpoczęli i nabrali sił do sesji zdjęciowej. Tuż po niej gościnny wykład wygłosił Łukasz z Rebes East. Opowiedział jak ważny jest komfort pracy fotografa ślubnego i jaki wpływ na jej jakość mają szelki zamiast paska do aparatu.

Najważniejsze jednak – przywiózł ze sobą gamę szelek dla fotografów. Kto chciał mógł się przekonać jak dobrze fotografuje się w szelkach i jak bardzo odciążają szyję (bo aparat nie wisi na pasku, a cały ciężar spoczywa na ramionach). Oczywiście dla moich warsztatowiczów czekała specjalna promocja na zakup szelek!

Gdy uczestnicy skończyli zadawać pytania oraz przymierzyli szelki zaczęła się…

Stylizowana sesja zdjęciowa

Jak zawsze zależy mi na tym, by sesja zdjęciowa w czasie warsztatów była piękna i wyjątkowa. Staram się by różniła się od wszystkich innych, które organizuję lub w których uczestniczę.

Wiedziałam, że zdjęcia będziemy robić w różnych warunkach. Założyłam, że modelka będzie miała co najmniej dwie stylizacje. Chciałam byśmy z uczestnikami mieli sporo detali do fotografowania. Ponadto przygotowałam plan, byśmy przećwiczyli scenariusze, które są dość częste na weselach – jak choćby zdjęcie z zimnymi ogniami!

Modelami była Ola i Kuba, którzy stawali przed moim obiektywem pierwszy raz. Są parą, a nie profesjonalnymi modelami. Przecież jako fotografowie na co dzień pracujemy z różnymi ludźmi. Większość naszych par staje przed naszym obiektywem pierwszy raz w życiu. Uważam, że to ogromna zaleta moich warsztatów.

Do pierwszej stylizacji Olę ubrałyśmy w sukienkę w kolorze butelkowej zieleni, którą kupiłam w jednej z sieciówek. Kuba był ubrany w brązową marynarkę i białą koszulę. Dość łatwo mogliśmy wyobrazić sobie, że fotografujemy ich sesję narzeczeńską.

Ponieważ to warsztaty fotografii ślubnej, kilka chwil później Ola ubrała się w piękną, tiulową suknię ślubną od Sylwii Kopczyńskiej. Suknia miała bufiaste rękawy i głęboki dekolt wykończony koronką. Ola prezentowała się w niej przepięknie. Panna młoda bez bukietu jest jak fotograf bez aparatu – nasza modelka trzymała w rękach jesienny bukiet, w którym królowały odcienie różu, fioletu przełamane pomarańczem.

Kuba był ubrany w grafitowy garnitur od Giacomo Conti oraz białą koszulę z ciemno pomarańczowym krawatem. Razem z Olą wyglądali świetnie.

Zainscenizujmy warunki z dnia ślubu!

To była jedna z obietnic, jaką złożyłam uczestnikom warsztatów. To, co mogliśmy przygotować, zostało wykorzystane w 100%. Wspólnie fotografowaliśmy detale ślubne. O papeterię ślubną i masę detali zadbała Ola z White limonium papetery. Dziewczyny z LadaMoment Dekoracje zadbały o to, byśmy mieli piękne dekoracje i kwiaty. Nie zabrakło tortu weselnego pasującego do całości.

Wspólnie z uczestnikami zrobiliśmy ślubną sesję zdjęciową wewnątrz. Przećwiczyliśmy wiele opcji z modelami oraz detalami wykorzystując światło dzienne.

Ponieważ nie padało, zdecydowałam, byśmy zrobili także sesję na zewnątrz. Dodatkowo wykorzystaliśmy dym, który dawały świece dymne, by efekty były jeszcze bardziej spektakularne. Ponadto, uczestnicy mogli zobaczyć jak łatwo zrobić mini sesję zdjęciową w czasie ślubu nie wychodząc poza obszar obiektu, w którym odbywa się wesele. Fotografowaliśmy na zewnątrz aż do zmroku.

A gdy się ściemniło…

Nie przestaliśmy fotografować! Rozbłysły przygotowane wcześniej girlandy świetlne oraz świece. Zdjęcia zrobione wieczorem nabrały dodatkowego klimatu. Zostawiłam dużo swobody uczestnikom, mogli sami decydować o tym jak nasi modele mają się ustawić. Kreatywność warsztatowiczów była niesamowita. Wiedziałam, że na warsztatach mam bardzo utalentowanych ludzi!

Ponadto na sam koniec ponownie wyszliśmy na zewnątrz, by wspólnie przećwiczyć robienie zdjęć z zimnymi ogniami. To bardzo trudne zadanie, więc skupiłam się na tym, by pokazać uczestnikom dobre rady, jak wykonać dobre zdjęcie z takiego wydarzenie.

Widziałam, że efekty sesji były naprawdę spektakularne.

Na koniec pierwszego dnia

Pokazałam, jak przebiega selekcja i obróbka zdjęć. Podzieliłam się całą moją wiedzą. Kilka osób zdawało się być zaskoczonych, że to takie proste. Jak się okazało, nie wszyscy znali oprogramowanie, z którego korzystam. Wiem, że parę osób zaraz po warsztatach kupiło licencje na programy, które znacznie ułatwiły im pracę.

Zajęcia skończyliśmy po godz. 20. Cały dzień trwał ok. 11 godzin. Wiedziałam, że wszyscy są zmęczeni i potrzebują odpoczynku, więc tym samym zakończyliśmy dzień pierwszy.

Dzień drugi warsztatów

Zaczęliśmy nieco później, by każdy się wyspał. Zawsze drugiego dnia warsztatów mamy dużo materiału do omówienia.

Główne zagadnienia, które poruszam w czasie wykładów:

 • mój model biznesowy,
 • sztuka komunikacji z klientem czyli korespondencja i spotkanie z klientem,
 • praca w social mediach, publikacje i ich planowanie, by feed był spójny i zachęcający,
 • świadome budowanie marki osobistej fotografa,
 • poszukiwanie idealnego klienta,
 • moja oferta oraz umowa fotografa ślubnego,
 • wycena czasu pracy fotografa ślubnego,

… i wiele innych tematów, które pomogły mi osiągnąć sukces w branży.

Jest to bardzo mocny, biznesowy materiał. Kilka osób powiedziało mi później, że otworzyłam im oczy. I bardzo dobrze! Przekonujemy się razem, że można robić piękne zdjęcia i nieźle z tego żyć!

Goście dnia drugiego – Crystal Albums

To już trzeci rok naszej współpracy. Jak zawsze mogłam liczyć, że właściciele Crystal Albums pojawią się na moich warsztatach i udzielą gościnnego wykładu. Uczestnicy mogli zadawać pytania o cały proces powstawania albumów na zdjęcia i innych produktów przeznaczonych dla fotografów. Margo – współwłaścicielka Crystal Albums – dała kilka świetnych rad w jaki sposób oferować albumy swoim klientom. Pod koniec wykładu pojawił się także Andrzej, czyli założyciel.

Crystal Albums także przygotowali specjalną ofertę dla uczestników, którzy mogli w okazyjnej cenie nabyć albumy z portfolio oraz prywatne dla siebie.

A na koniec…

Każdy, kto wziął udział w warsztatach otrzymał ode mnie ręcznie wykonany certyfikat. Zostały przygotowane przez Olę. Jak zawsze świetnie się prezentowały.

Swobodne rozmowy trwały jeszcze ponad godzinę. Poznałam wiele pięknych, ale także wzruszających historii. Bardzo się cieszyłam mogąc wymienić się doświadczeniami. Niecierpliwie czekałam na relacje na Instargramie z kończących się warsztatów.

Wszystko, co się pojawiło było przepiękne. Niemal cały wieczór udostępniałam na swoim profilu na Instagramie relacje od uczestników.

ewelina zieba warsztaty fotografii slubnej sielsko anielsko warszawa 028

Czy warto iść na warsztaty fotografii ślubnej?

Oczywiście! Bardzo ubolewam, że gdy zaczynałam nie było na rynku warsztatów fotografii ślubnej prowadzonych przez doświadczonego fotografa ślubnego. Uniknęłabym masy błędów oraz pomyłek. Część z nich słono mnie kosztowała. Traktuję to jako cenę za niewiedzę. Dlatego mówię o wszystkim otwarcie w czasie wykładów i odpowiadam na wszystkie pytania osób biorących udział w warsztatach.

Otrzymałam także kilka przepięknych wiadomości z podziękowaniem. Cieszę się niezmiernie, że tylu osobom mogłam pomóc. Kończąc warsztaty w Sielsko Anielsko zdałam sobie sprawę, że przeszkoliłam już ponad 120 osób! Niesamowite, że tylu ludzi skorzystało z moich doświadczeń!

Zaglądam na profile uczestników i widzę jak pięknie się rozwijają. To dla mnie zaszczyt móc prowadzić wykłady dla tak utalentowanych osób!

To nie jedyna edycja moich warsztatów w 2021 r. Były jeszcze dwie inne:

Stylizowana sesja zdjęciowa obyła się we współpracy z:

Organizacja Ewelina Zięba & Joanna Geryń | Wedding Planner
https://www.instagram.com/ewelinaziebaphoto/
https://www.instagram.com/joanna_weddingplanner/
Koordynacja Joanna Geryń | Wedding Planner
https://www.instagram.com/joanna_weddingplanner/
Suknia Sylwia Kopczynska
https://www.instagram.com/sylwia.kopczynska_official/
Garnitur
https://www.instagram.com/giacomo_conti_polska/
Akcesoria męskie EM Men’s Accessories
https://www.instagram.com/em_mens_accessories/
Kwiaty i dekoracje LadaMoment Dekoracje
https://www.instagram.com/ladamoment_dekoracje/
Miejsce Sielsko Anielsko
https://www.instagram.com/anielskosielsko/
Tort Sztuka Tortu Wiktoria Wrótniak
https://www.instagram.com/sztuka_tortu/
Papeteria White limonium papetery
https://www.instagram.com/whitelimonium_papetery/
Make Up i fryzura Anna Stachniak
https://www.instagram.com/annastachniak_makeup_and_hair/
Modelka Ola
https://www.instagram.com/zalesi_a/
Model Kuba
https://www.instagram.com/kubek_de_jot/

Komentarze 6

Dodaj komentarz

Dołącz do listy oczekujących Dam Ci znać, gdy tylko ten produkt pojawi się w sprzedaży. Podaj poprawny adres e - mail, żebym mogła Ci wysłać powiadomienie.